Piosenkarki popowe

Wyrastające niemal jak grzyby po deszczu, gwiazdki pop, które marzą wielkiej sławie i ogromnych pieniądzach, bywają niezwykle irytujące. Na szczęście najczęściej marna w ich wykonaniu muzyka, nie wybija się ponad przeciętność i nie pozwala na zrobienie kariery. Są jednak dziewczyny, którym się udaje i które na stałe goszczą w sercach fanów.

Britney Spears

Jedną z takich osób jest słynna Britney Spears, która okrzyknięta została mianem „księżniczki popu”. Dla niektórych może wydawać się dziwne, że byle Britney potrafi sprzedać dziewięćdziesiąt milionów płyt, ale mimo wszystko, zasłużyła na to. Choć tworzy dość prostą muzykę popularną, to jednak robi to na najwyższym poziomie i stawianie jej obok takich tuzów jak Michael Jackson czy Madonna, nie jest nieporozumieniem. Britney zadebiutowała albumem „Babe One More Time” w 1998 roku i już wtedy osiągnęła wielką popularność. Kolejne albumy potwierdziły jej talent i sprawiły, że Britney stała się produktem markowym oraz jedną z najbardziej rozchwytywanych kobiet showbiznesu. Mimo pewnych kłopotów w życiu osobistym, z pewnością możemy liczyć na kolejne albumy i z niecierpliwością czekać, czy Britney poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem – udowodnieniem wszystkim niedowiarkom, że wciąż jest najlepsza w tym co robi.

Jeśli Michael Jackson jest królem, Madonna królową, to Britney Spears jest księżniczką muzyki pop. Ta nie ciesząca się dobrą opnią, niezbyt rozważna i rozgarnięta gwiazdeczka urodziła się w 1981 roku w stanie Missisipi w Stanach Zjednoczonych. W 1993 roku pojawiła się w popularnym wówczas programie dla dzieci. Została wyłowiona przez łowcę talentów i wkrótce podpisała kantrakt płytowy, który zaowocował wydaniem w 1999 roku albumu Baby One More Time. Album ten okazał się wielkim sukcesem na skalę światową. Dzięki niemu stała się ikoną muzyki pop a sam gatunek przeszedł renesans. Oprócz scenicznej, Spears próbowała także zrobić karierę filmową nieudolnie grając w filmie Crossroads.

Madonna

Madonna to skandalizująca królowa muzyki pop. Nie ma drugiej tak charyzmatycznej wokalistki. Każdy jej koncert to niesamowite widowisko dopracowane w każdym detalu, z którego widz wychodzi oniemiały i długo nie może wrócić do szarej rzeczywistości. Ta niemłoda już przeciez kobieta porusza się po scenie jakby miała 20 lat. Towarzyszący jej tancerze wykonują swoje zadanie perfekcyjnie, przez co show jeszcze bardziej zyskuje. Dodajmy do tego chwytliwe kawałki, które wciąż się nie zestarzały i mamy przepis na sukces. Madonna, czyli Madonna Louise Veronica Ciccione urodziła się w 1958 roku w stanie Michigan, w tym samym roku co Michael Jackson. Jej rodzice byli włochami, stąd tak wyraziste rysy twarzy, które im zawdzięcza. Jej debiut przypadł na rok 1983 i od tego momentu nikt nie był w stanie zagrozić jej pozycji na szczycie schodów showbiznesu. Jako kobieta odważna i wyzwolona była prekursorką powstania wielu trendów nie tylko w muzyce, ale także w kulturze, w modzie. DO dziś sprzedała ponad 250 milionów płyt i zdobyła 7 nagród Grammy. A to zapewne jeszcze nie koniec, ponieważ artystka wciąż tworzy, śpiewa, nagrywa i koncertuje.

Pop ma swojego króla, więc konieczne było także nadanie tytułu królowej. Okrzyknięto nim amerykańską piosenkarkę Madonnę, która uważana jest dzisiaj za jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet na świecie. Madonna rozpoczęła karierę w 1983 roku, kiedy to wydała album „Madonna”. Debiut wypadł niezwykle okazale, a piosenkarka zyskała wielką sławę. Do tej pory wydała dwanaście albumów studyjnych, a także dwa albumy koncertowe. Jest znana na całym świecie, co spowodowało potężne trasy koncertowe, na których Madonna zarabia setki milionów dolarów. Słynie ona nie tylko z wykonywania dobrej muzyki w różnych stylach, ale także z kontrowersyjnych zachowań, które tylko pomagają w jej karierze. Poza karierą muzyczną, zajmuje się aktorstwem, a w 2008 roku zadebiutowała jako reżyserka. madonna to zdecydowanie maszyna do zarabiania pieniędzy, ale tak potężna sława i bogactwo, z pewnością jej się należą. W końcu jest królową popu i stawia się ja u boku najsławniejszych muzycznych gwiazd w historii, a jej pozycja nie będzie zagrożona jeszcze przez długie, długie lata (o ile kiedykolwiek będzie).

Katie Melua

Niewielu jest artystów, którzy całym sercem są zaangażowani w to co robią i swoją muzykę tworzą z pasją. Szczególnie ciężko o takich wykonawców wśród muzyków pop, którzy liczą przede wszystkim na grube portfele, a nie na osiągnięcie artystycznego mistrzostwa. Do tych osób zalicza się Gruzinka Katie Melua, której stawianie obok Britney Spears to także duży nietakt. Wynika z tego fakt, że Katie tworzy nie tyle pop w pełnym tego słowa znaczeniu, ale przede wszystkim jazz i blues. jej muzyka jest niezwykle spokojna, momentami wręcz melancholijna. Dobór instrumentów i delikatny, wręcz anielski głos Katie, pozwalają mocno się przy jej muzyce zrelaksować. Choć urodziła się w Gruzji, tworzy w języku angielskim i na stałe osiedliła się w Wielkiej Brytanii. Jej pierwszym wielkim osiągnięciem, był album „Piece by Piece”, który okazał się wielkim sukcesem, a piosenka „Nine Milion Bicycles” osiągnęła szczyty list przebojów. od tej chwili Katie stała się kluczową postacią na scenie muzycznej i wciąż zachwyca nie tylko fanów muzyki popularnej, ale także tej ambitniejszej, gdyż dźwięki z jej płyt nadają się do słuchania przez każdego i o każdej porze. No i kobieta ma wielu fanów wśród mężczyzn, ze względu na nieprzeciętną urodę. Czegóż chcieć więcej?